Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce cookie.

Przypadkowe odkrycie

Acoustic wave therapy wywiera zróżnicowany efekt na określonych typach komórek i tkanek. Zanotowano wzrost nowo powstałych naczyń włosowatych, zapewniając lepsze odżywienie tkanki łącznej. Poprawia metabolizm i miejscowe mikrokrążenie poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Miedzy innymi zwiększenie liczby naczyń krwionośnych jest rezultatem terapii falą akustyczną. Podczas procesu leczenia schorzeń ortopedycznych u lekkoatletek, pacjentki
zauważyły poprawę wyglądu swojej skóry. Postanowiły kontynuować leczenie wbrew początkowym założeniom. Szczęśliwe pacjentki odbyły 6-7 sesji z bardzo pozytywnymi efektami.

Oczywiście w tym przkładzie brak jest dowodu naukowego na skuteczne zwalczanie cellulitu poza spostrzeżeniami lekarza oraz pacjentek. W szczególności stymulacja krążenia krwi oraz limfy miały korzystny wpływ na kosmetykę skóry, co prowadzi do długotrwałych efektów w zwalczaniu cellulitu. AWT mechanicznie oddziaływuje na tkankę łączną w obszarach dotkniętych cellulitem, wygląd skóry się poprawia dzięki poprawie elastyczności skóry. Ostatnie badania wykazały 90 proc. wzrost elastyczności skóry z zachowaniem tego efektu po 3 miesiącach od zakończenia leczenia. Również stymulującą reakcją, która powoduje zagęszczenie zespołu kolagenu w
górnych i średnich partiach skóry. Badanie ultrasonograficzne leczonego obszaru przed i natychmiast po AWT pozwalają pacjentowi zauważyć wyraźny postęp nadzwyczajnej zmiany mającej miejsce w strukturze skóry. Zmierzony efekt końcowy nie pozostawia wątpliwości. AWT dowodzi, że jest nową i bardzo skuteczną metodą opartą na fali uderzeniowej, jednocześnie oferuje szerokie spektrum zastosowań w medycynie estetycznej.

01/2008 Nowoczesna Klinika

www.nowoczesna-klinika.pl

« powrót