Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce cookie.

Nowoczesne zastosowanie ESWT w ortopedii i rehabilitacji

Metody leczenia narządów ruchu jeszcze do niedawna pozostawiały sporo do życzenia. Zmiana stylu życia oraz znaczne zwiększenie jego tempa stały się bodźcem do wdrożenia nowych metod przynoszących lepsze efekty. Terapia falami uderzeniowymi ESWT jest właśnie jedną z nowoczesnych metod, stosowanych z powodzeniem w ortopedii, rehabilitacji oraz dermatologii.

Sposoby leczenia schorzeń narządów ruchu do niedawna polegały na przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego oraz leczeniu farmakologicznym. Stosowano również unieruchomienie oraz podstawową fizjoterapię. Rehabilitacja, dzisiaj częściej nazywana fizjoterapią, jest bardzo starą dziedziną nauki, sięga niemal początków ludzkości. Dziś śmiało można powiedzieć, że ta dziedzina medycyny poszła mocno naprzód. Mimo, iż na całokształt jej osiągnięć składa się doświadczenie lat, a nawet
wieków, to staje się ona niewątpliwie nowym kierunkiem postępowania w dziedzinie ochrony zdrowia i utrzymania w jak najlepszej sprawności fizycznej człowieka.

Geneza ESWT

Fale wstrząsowe do rozbijania kamieni nerkowych, czyli litotrypsji zewnątrzustrojowej, używane są w urologii od 1980 roku. Na początku lat dziewięćdziesiątych prace doświadczalne nad wpływem fal na tkankę kostną wykazały pobudzenie naturalnego procesu...z

Pasaż Medyczny (Maj 2008)

www.pasazmedyczny.pl

« powrót