Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce cookie.

adomed.pl / Fala Uderzeniowa /

Fala Uderzeniowa

 

          Radialną Falę Uderzeniową (RSW) wprowadza się do ciała za pomocą głowicy, którą kieruje się tak aby objąć cały obszar dotknięty bólem. Radialna fala uderzeniowa często nazywana jest radialną falą ciśnienia, co jest właściwą definicją z punktu widzenia fizyki.

 

Generowanie fali uderzeniowej polega na wykorzystaniu działania siły sprężonego powietrza. Energia kinetyczna gromadzona w głowicy generującej fale w momencie jej kontaktu z przekaźnikiem przekształca się w energię akustyczną, przybierającą formę długich fal akustycznych. Impulsy te przekazywane są do docelowej tkanki przy użyciu nakładki ochronnej i żelu.

 

Po aplikacji, radialne fale akustyczne rozchodzą się rozbieżnie i tracą energię w miarę docierania do głębszych warstw penetrowanych tkanek. Fale te charakteryzują się znaczną długością i nie można ich skupić na głęboko położonych obszarach tkanek. Głębokość penetracji wynosi od 2-6cm w zależności od rodzaju użytego przekaźnika. Maksymalna energia indukcji magnetycznej występuje w momencie opuszczania przekaźnika przez falę.

 

Terapię falą uderzeniową wykonuje się bez znieczulenia miejscowego. Znieczulenie ogranicza możliwość precyzyjnego zlokalizowania bolesnych miejsc podczas zabiegu i ma negatywny wpływ na efekty zabiegu. W większości przypadków pacjenci dobrze znoszą zabiegi, jeżeli poziom mocy zwiększamy stopniowo, a częstotliwość fal i nacisk głowicy są dostosowane do wrażliwości danego pacjenta na ból.

 

          Zapraszamy do zapoznania się ofertą aparatury do fali uderzeniowej, która ma swoje zastosowanie w wielu specjalizacjach medycznych jak również w kosmetologii i weterynarii.